Jansen

Profil společnosti

 

Přetváříme vaše nápady
z dokonalého materiálu
do udržitelného, ​​estetického
a jedinečného řešení.

a - jména, která v Rakousku spojují již od 19. století tradici, kvalitu a pokrok v oblasti poradenství, skladování a distribuce oceli a systémů speciálních ocelových, nerezových a hliníkových profilů pro stavebnictví.

Na český trh vstupují obě společnosti v roce 1990 jako samostatné podnikatelské subjekty s odlišným sortimentem hutních materiálů.

se od samého počátku specializuje na dodávky uzavřených ocelových profilů vyráběných dle EN10210 a EN10219 a vysoce sofistikovaného systému ocelových profilů a příslušenství pro okna, dveře, fasády a požární uzávěry švýcarského výrobce Jansen. Později rozšiřuje oddělení prodeje systémových produktů svůj sortiment o mobilní protipovodňové hrazení DPS 2000.

Díky svému partnerství se skupinou Tata Steel (dřívější název BRITISH STEEL a později CORUS) zaujímá již od samého počátku jedno z předních tržních míst v oblasti dodávek uzavřených ocelových profilů v regionu střední Evropy a České republiky, které se mu daří neustále prohlubovat a rozvíjet.

, s.r.o. začíná v roce 1993 jako společnost specializující se na export bezešvých a svařovaných trubek pro těžbu a dopravu ropy a zemního plynu především do zámořských teritorií a současně rozvíjí svoji dovozní divizi se zaměřením na dodávky bezešvých a svařovaných trubek a tyčové oceli tvářené za tepla i za studena pro spotřebitele v České republice.

V roce 1999 dochází sloučením dovozní divize společnosti s.r.o. a společnosti , s.r.o. ke vzniku společného podniku s názvem , s.r.o. Spojení obou jmenovaných společností přineslo významný synergický efekt v oblasti skladovaného sortimentu, služeb, dodacích termínů, technologií a lidských zdrojů.

V roce 2010 došlo ke změně názvu společnosti na s.r.o..

Veškerý hutní materiál je skladován v krytých uzavřených halách v Praze -Modleticích a Olomouci, vybavených nejmodernějšími technologiemi v oblasti skladování a dělení materiálu. Pro bližší kontakt s našimi zákazníky je provozována také prodejní kanceláře ve Znojmě a od 1.9.2011 v Ostravě.

Produkty, které nenaleznete na našich skladech, Vám rádi zajistíme z koncernových skladů našich mateřských a sesterských společností ve Vídni (AT), Mikolowě (PL), Senci (SK) a Budapešti (HU).

- partner pro Váš úspěch!

 Firma Jansen AG byla založena v roce 1923, kdy Josef Jansen převzal malý podnik na výrobu pancéřových trubek. V roce 1930 započala výroba přesných tažených ocelových trubek. Od roku 1946 se výroba rozšířila na ocelové systémy pro zasklení. V této době zaměstnával podnik 120 zaměstnanců.

Od roku 1955 se firma Jansen zabývá i vývojem a výrobou plastových trubek a příslušenství, zejména pro sítě (vodovody, plynovody, kanalizace). V roku 1978 přebírá Jansen licenci pro Švýcarsko a Lichtenštejnsko pro hliníkové systémy Schüco. V roce 1990 se výrazně zvětšily skladové plochy vybudováním automatizovaného vysokoregálového systému. V roce 1997 postavil Jansen na „zelené louce“ u německého města Dingelstädt druhé výrobní místo pro ocelové profily. Nyní je počet zaměstnanců 750 a celkový obrat činí asi 200 mil franků.

Společnost Jansen je držitelem certifikátu ISO 9001:2009. Jansen AG je akciová společnost, kde 100% akcií drží rodina Jansenů.

Výroba oceľových profilov pre dvere, fasády a okná JANSEN