Jansen

Protipožární dveře a stěny

V systému Jansen jsou k dispozici skupiny profilů pro všechny běžně používané třídy protipožární odolnosti jak v kategorii E (EW), tak v kategorii EI. Pro třídu E (EW) jsou určeny profily bez přerušeného tepelného mostu řady Economy (hloubka 50 nebo 60 mm). Pro protipožární třídu EI se používají profily na bázi systému Janisol – s přerušeným tepelným mostem. Dle požadované odolnosti jsou to systémy Janisol 2 (hloubka 60 mm) a  Janisol 4 (hloubka 70 mm). Rozsah požárních odolností profilů Jansen se pohybuje od 15 do 120 minut.

 

Nabízíme tyto typy:

  • Economy® 50/60 EW

Plošně spojité protipožární a kouřotěsné dveře a stěny třídy EW


Úsporný systém profilů je určen k efektivnímu zhotovení jedno- a dvoukřídlových dveří EW 30 – EW 120 s nebo bez bočních dílů a nadsvětlíků, stejně jako dělících stěn. Stavební hloubka dveřních rámů i křídel je 50 nebo 60 mm. Vedle své plošné spojitosti upoutá také svými průběžnými drážkami zevnitř i vně konstrukce.

Při použití padací prahové lišty splňují dveře parametry protikouřové konstrukce. Dvojité dorazové těsnění je vysoce odolné vůči plamenům.

Problém není vsazení různých typů skleněných výplní nebo panelů. Vnější vzhled dveří Jansen Economy 50/60 EW je totožný s nepožárními dveřmi Economy, Janisol či protipožárními dveřmi Janisol 2 EI.

  • Janisol®2 El

Série profilů s přerušeným tepelným mostem pro protipožární dveře a stěny třídy EI


Tímto systémem lze zhotovit velmi efektivně jedno- a dvoukřídlové dveře, pevná prosklení či jejich kombinace. Stavební hloubka profilů je 60 mm. Pro sloupky a příčky lze využít profily s šířkou 25, resp. 50 mm. Dveře janisol jsou vybaveny dvojitým nehořlavým těsněním.

Při použití padací prahové lišty splňují dveře parametry protikouřové konstrukce. Jako výplň lze použít sklo nebo panely od různých výrobců. Vnější vzhled dveří Janisol 2 je v nabídce i v nerezovém provedení. Štíhlé stabilní profily jsou vyrobeny z oceli třídy 1.4401, která splňuje požadavky na odolnost v agresivním prostředí.

  • Janisol®4 El

Tepelně-izolovaná řada ocelových profilů pro elegantní dveře a stěny odolnosti EI 60-90.

S tímto profilovým systémem, zahrnujícím kování i příslušenství, je možné sestavit jedno- a dvoukřídlové dveře včetně nadsvětlíku a bočních dílů a také pevné stěny. Díky nové inteligentní protipožární výplni odolávají konstrukce Janisol C4 požární třídě EI více jak 90 minut dle EN 1634. Janisol C4 dveře jsou osazeny dvojitým dorazovým těsněním. Kování, zámky a příslušenství lze velmi jednoduše integrovat do profilů.

Pohledové vlastnosti řady Janisol C4 jsou téměř identické se všemi dveřními požárními systémy JANSEN.